آیا سوالی دارید؟

۰۲۱۳۳۴۶۳۱۵۸

آدرس دفتر تهران امداد خوردو

تهران، طرشت، بلوار چوب تراش، کوچه زمانی

پنچرگیری لاسیتک کار سختی نیست ، اما این موضوع به ظاهر ساده بعضی مواقع برای بعضی از افراد می تواند نگرانی درست کند.پنچر شدن همیشه امکان رخ دادن دارد، بنابرین لازمه که یاد بگیریم چطوری خودرو خود را در مواقع ضروری رفع مشکل کنیم.در این مقاله اطلاعات کاملی در اختیار شما قرار می گیرد تا در سریع ترین زمان ممکن ماشین خود را پنچرگیری و عوض کنید.

مراحل تعویض سریع  لاستیک

1.  در ابتدا خودرو خودتون رو به محل مناسب هدایت کرده و تا از مانع عبور و مرور بقیه ماشین ها نشوید و با خیال راحت کارتان را انجام دهید.

🔸سعی کنید در جایی بدون سراشیبی و صاف خودرو خود را نگه دارید

2.  ترمز دستی را کشیده و ماشین خود را درد دنده قرار دهید تا در هیچ صورتی حرکت نکند.

3.  قبل از اینکه فرایند پنچرگیری را آغاز کنید علامت هشدار دهنده مثلثی را در قبل و بعد از خود قرار دهید تا ماشین های دیگه را باخبر کنید.

4.  ابتدا در صورت داشتن قالپاق اون رو جدا کنید برای اینکار می توانید از آچار، پیچ کوشتی، یا هر وسیله ی دیگری استفاده کنید.

5. در این مرحله پیچ های چرخ را روی زمین تا حدی به وسلیه آچار چرخ شل می کنیم ، برای شل کردن باید آچار چرخ را در جهت خلاف عقربه های ساعت بچرخاند(به یاد داشته باشید بعد جک زدن دیگر نمی توان پیج ها رو شل کرد)

6.در این مرحله باید جک را زیر ماشین قرار دهیم اما باید جک را کجا قرار دهیم؟

مطالعه بیشتر:  اگر تصادف کردیم چه کنیم؟

🔸برای این که مطمن ترین راه را بدانید بهتر است به دفترچه راهنمای خودرو مراجعه کنید. ولی در کل باید جک را زیر شاسی و جایی که با فشار مشکلی برای بدنه پیش نیاید قرار دهید. بعد جک را بالا بیارد تا لاستیک از زمین جدا شود.

7.سپس لاستیک را در آورده و لاستیک جدید را جایگزین کنید.و پیچ ها را در جای خود قرار دهید.

8.جک را پایین بیاورید و پیچ ها رو کاملا سفت کنید..تبریک میگم شما توانستید لاستیک خودرو خود را عوض کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *